
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Length | 6.7 mm |
| Width | 3.7 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 1.65 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 130 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Current Rating | 6 A |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Power Dissipation | 3 W |
| Max Collector Current | 6 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 100 V |
| Transition Frequency | 130 MHz |
| Continuous Collector Current | 6 A |
| Element Configuration | Single |
| Max Frequency | 130 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 100 V |
| Max Breakdown Voltage | 100 V |
| Gain Bandwidth Product | 130 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 200 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 220 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| Schedule B | 8541290080 |
| Max Cutoff Collector Current | 50 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 514
Distributors
pcbx
Unit Price$0.56947
Ext.Price$0.56947
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.56947 | $0.56947 |
| 10 | $0.51494 | $5.14940 |
| 25 | $0.49780 | $12.44500 |
| 50 | $0.48123 | $24.06150 |
| 100 | $0.46521 | $46.52100 |
| 300 | $0.45674 | $137.02200 |
| 500 | $0.44843 | $224.21500 |
| 1000 | $0.44077 | $440.77000 |
